Kodukontor – kuidas end seal hästi tunda?

17.09.2021

Kodukontor ei ole enam luksus vaid on saanud pigem normaalsuseks. Ka siis, kui meil ei ole kodus võimalik eraldi ruumi selle jaoks pühendada, tuleks kindlasti valida töönurgaks koht, kus on palju loomulikku valgust. Esiteks on loomulik valgus silmadele hea ning on kasulik töö vahepeal aknast välja kaugusesse vaadata. Teiseks ei kipu töö niikuinii edenema pimedas nurgas, kus me tegelikult viibida ei taha. Ka kodune töökeskkond on äärmiselt oluline ning mõjutab meie produktiivsust.

Selleks, et meil tekiks rohkem fokusseeritud tunne, tasub kodukontor visuaalselt ülejäänud ruumist veidi eraldada. Soodne nipp on näiteks töölaua kõrval asuv sein teist värvi värvida. Värvide ja mustritega ei tasuks muidugi üle pingutada, sest see võib hakata segama meie keskendumist. Ruumi inspireerivamaks muutmiseks tasuks valida rahulikke ja pastelseid toone.

kodukontor
Aktsentsein. Foto: Dulux
kodukontor
Valged puitribakardinad

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ribakardin on kindlasti praktiline lahendus kodukontoris. See võimaldab meil reguleerida valgust vastavalt vajadusele, näiteks õhtupäike hakkab otse ekraanile paistma. Kui alumiiniumribakardinad kodusesse interjööri ei sobi, saab valida märksa hubasemad puitribakardinad. Mööbli või põrandaga sobitatud puitribakardin lisab ruumile luksuslikkust. Miks mitte tunda end kodukontoris bossina?

Kui otsese päikesega probleemi ei ole, aitab näiteks tavaline tüllkardin muuta ruumi valguse pehmemaks ning lisab hubasust. Samas jääb võimalus silmi puhata ning aknast välja vaadata. Kui laud asub otse akna all või mõnel muul põhjusel külgkardinateks ruumi ei ole, tasub mõelda roomakardinate peale. Need paigaldatakse akna kohale seinale ega võta põrandapinda ära. Ka roomakardinaid saab valmistada kergetest õhulistest materjalidest või valida mõni teine tekstiil, mis ülejäänud koduse interjööriga hästi kokku sobib.

kodukontor
Tekstiilkardinad
Õhuline roomakardin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kergeid õhulisi kardinaid saab ka kombineerida mõne tehnilisema aknakattega, et vajadusel ära hoida arvutiekraanile peegelduste tekkimist või lihtsalt liialt eredat päikesevalgust töölaual. Tüllkardinatega kombineerimiseks sobib hästi minimalistlik klassikaline rulookardin või otse aknaraamile paigaldatud voldikkardinad.

Loomulikult tasub jälgida, et kodukontori lahendus ülejäänud interjööriga harmoneeruks. Ei tasu üritada muuta kontorinurka ka liialt karmiks ja nö asjalikuks. Ennekõike oluline on, et ise sooviks seal viibida ning oleks hea tööd teha.

kodukontor
Voldikkardinad
kodukontor
Rulookardin

 

 

Hoiame ühendust
Dever
Kõige õigem ja lihtsam sisustusalane ost!
Kontakt
Kadaka tee 143, Tallinn
+372 53 70 56 05
+372 600 66 76
https://dever.ee/wp-content/uploads/2023/11/gasellfirma-160x160.png