Maakodustiil

03.03.2021

Niinimetatud maakodustiil on selle aasta tõusutrend, milles on ühel nõul paljud sisekujundajad. See stiil sisaldab endas palju lihtsust ja ideed kodus olemise nautmisest. Niiöelda vaatame tagasi “lihtsamate aegade” poole.

Igatsus nostalgia ja mugavuse järgi on muidugi viimase aasta sündmuste keskel igati arusaadav. Seda kinnitab ka järsult tõusnud huvi maakodude soetamise järele. Kui eraldi pelgupaiga soetamine ei ole võimalus, siis saab veidi maakodutunnet tuua ka oma modernsesse linnakodusse.

Maakodustiil on hõlpsasti koju toodav juba väikeste detailide abil – kasvõi näiteks traditsioonilises stiilis söögiriistade või maalähedaste köögirätikutega. Miks mitte alustada oma kevadet ka pitsiliste või lilleliste kardinatega!

Antud stiiliga sobivad pastelsed värvitoonid ning ka igasugused vintage mõjutused. Maakodustiil on loodud muidugi ennekõike kodudesse, kus on juba ajaloolist „karakterit“ nagu vanaaegsed laudpõrandad, puitaknad või palkseinad. Hästi valitud mööblitükid ja detailid toovad aga isikupärast karakterit ka modernses interjööris. Miks mitte möelda ka mõne vana mööblitüki restaureerimise peale. Lisades sellele näiteks uued käepidemed-detailid ja uue värvikihi, sobitub see juba hästi ülejäänud modernse ruumiga, kuid lisab sellele hoopis uut isikupärast karakterit.

Olulisel kohal on kindlasti ka taimed ja looduse tuppa toomine, et luua kodus “värske õhu” tunnet. Lõikelilled ja potitaimed on muidugi kõige esmane tõlgendus. Samuti tasub aga ka mõelda naturaalsetele puitmaterjalidele või kangastele oma kodus. Lisaks maalähedusele, lisab see su koju ka modernset luksuslikkust.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tõsi on, et selle stiiliga on väga lihtne ka liiale minna, ning võib vabalt juhtuda, et mõne kuu pärast tuleb taas igatsus minimalismi järgi ning enamus rustikaalseid ja sistsilisi sisustuselemente rändab kuhugi garaažinurka eest ära paremaid aegu ootama. Aga õppida on siit kindlasti ning piiratud koguses aitab see luua ka uutmoodi kodutunnet, millest ehk senini puudu on jäänud.

 

Hoiame ühendust
Dever
Kõige õigem ja lihtsam sisustusalane ost!
Kontakt
Kadaka tee 143, Tallinn
+372 53 70 56 05
+372 600 66 76
https://dever.ee/wp-content/uploads/2023/11/gasellfirma-160x160.png