Ikka tuleb aeg-ajalt ette, et kardinad vajavad puhastamist. Siinkohal selleks mõned näpunäited, et tagada neile võimalikult pikaaegne kena väljanägemine.
Kardinaid tasub pesta vaid siis, kui see on tõepoolest vajalik. Kui kardinad on tolmused, tasuks neid pigem õrnalt kloppida või tolmuimeja pehme otsikuga puhastada. Abiks võib olla ka see, kui panna tekstiilid pooleks tunniks kuivatisse külma õhuga. Kui tundub, et kardinatele on külge jäänud ebameeldiv lõhn, piisab reeglina sellest, kui neid õues värske õhu käes tuulutada.
Paljudele kangastele sobib hästi ka keemiline puhastus. Kuiva puhastusprotsessi korral säilivad paremini tekstiili värvid ning on väiksem tõenäosus, et kangas võiks kokku tõmmata.
Kui on soov ja vajadus kardinaid ikkagi kodus pesta, tasuks seda teha madalaimal võimalik temperatuuril, näiteks 30-kraadi juures. Kindlasti tasuks enne uurida infot oma konkreetse kanga kohta.
Enne pesemist tuleks eemaldada kardina külhest kõik konksud, raskused jms lahtised detailid. Kardinad tasuks pesemise ajaks panna pesukotti või ka näiteks padjapüüri sisse. Kuna kardinad on suured, tuleks kindlasti jälgida, et pesumasin liialt täis ei saaks ning vajadusel pesta kardinaid ühekaupa. Pesemiseks sobib näiteks õrna pesu programm või käsipesuprogramm ning kindlasti vaid õrn tsentrifuug.
Püüa võtta kardinad masinast välja esimesel võimalusel kui need on valmis. Riputa kardinad niiskena üles tagasi, nii säilib kõige paremini nende kuju. Lase neil kindlasti täielikult kuivada, enne kui hakkad triikima või aurutama. Kindlasti ei tohi triikida kõrgel kuumusel ning parim on triikida kardinaid vaid tagaküljelt.
Valdav osa spetsiaalseid kardinamaterjale on sünteetilised, et tagada nende välimus ja vastupidavus akende ees. Kui tegemist on naturaalseid kiude sisaldavate kangastega, tuleb olla veel eriti hoolikas ning ettevaalik nende hooldamisel. Kõigi küsimuste korral küsi kindlasti meilt nõu.
Allikas: bmfabrics
Loe veel kardinate kohta siit.