Kuidas valida õiget rulookangast?

27.03.2020

Rulookangad on toodetud vastavalt standarditele, mis tagavad nende pleekimis- ja kulumiskindluse. Need kangad ei kogu nii kergesti tolmu kui töötlemata kangad ning enamikke neist on võimalik hõlpsasti niiske lapiga puhastada.

Lai kangavalik võimaldab rulool pakkuda erinevaid funktsioone. Kõik kangad kaitsevad ruumi päikesekiirguse eest ning pakuvad privaatsust päevasel ajal.

Läbipaistvad kangad võivad olla kas lihtsalt dekoratiivsed või ka soojustpeegeldava efektiga. Viimane on oluline suurte akende puhul, kus päikeselistel päevadel ruum kipub üle kuumenema. Valides kas lihtsalt läikiva soojustpeegeldava tagaküljega kanga või hoopis tehnilise screen-kanga on võimalik seda probeemi vältida. Screen-kangas on tehniline võrgutaoline kangas, mis ei varja vaadet, kuid võtab kinni päikesekiirguse.

Kui on oluline, et ka õhtusel ajal, kui toas tuli põleb, ei oleks aknast sisse näha, tuleks valida vähemalt poolpimendav kangas. Poolpimendava kanga puhul kumab valgust läbi kanga ning olenevalt kanga toonist ja paksusest jääb tuba ikkagi päeval võrdlemisi valge. Mida heledam kangas, seda rohkem valgust pääseb sisse. Kui on päikeseline tuba ja valge poolpimendav kangas, siis ei pruugi telekaekraani hästi näha. Tasuks võtta tumedam toon või pimendav kangas.

Poolpimendavate kangaste seast leiab ka vaieldamatult kõige suurema valiku erinevaid värvitoone ja mustreid, samuti ka soojustpeegeldavaid kangaid.

Kui on soov tuba ka päevasel ajal võimalikult pimedaks muuta, tuleks valida täispimendav kangas. Sel juhul ei paista kangast endast üldse valgust läbi, tuleb aga siiski arvestada, et klassikalise ruloo puhul jääb kanga külgedelt mingil määral valgust sisse kumama. Kui see üldse ei sobi, tuleks kaaluda külgsiinidega kassettruloosid.

Ka täispimendavaid kangaid on saadaval soojustpeegeldava tagaküljega. Lisaks magamistubadele tasuks täispimendavat kangast kaaluda ka intensiivse päikesega elutubades ja kontorites, kus poolpimendav kangas ei pruugi pakkuda piisavat kaitset, et leevendada ekraanidele tekkivaid peegeldusi.

Hoiame ühendust
Dever
Kõige õigem ja lihtsam sisustusalane ost!
Kontakt
Kadaka tee 143, Tallinn
+372 53 70 56 05
+372 600 66 76
https://dever.ee/wp-content/uploads/2023/11/gasellfirma-160x160.png